Яскраво-червоні судини на шкірі, які видно неозброєним оком, в косметології звуться купероз. Це явище не доставляє фізичний дискомфорт, але може істотно порушити емоційний стан людини, адже приховати судинну сітку на обличчі дуже складно. Це косметичний дефект, який з’являється внаслідок розширення кровоносних судин. Прибрати купероз на обличчі зовсім не складно, головне вчасно звернутися за допомогою, і не запустити патологію.

Причини розвитку куперозу

Людські судини мають одну характерну властивість, вони розширюються, коли необхідно посилити кровообіг в певній ділянці і звужуються, якщо необхідно знизити тиск. При наявності куперозу на обличчі, ця здатність у судин пропадає. М’язові волокна, що можуть скорочувати стінки судин, паралізовані. Під впливом посиленого кровотоку, судини розширившись, назад звузитися вже не можуть. Відповідно червона сіточка може проглядатися на певних ділянках шкіри.

Купероз на обличчі, як правило, має обмежену локалізацію і не порушує загального кровообігу в організмі. Якщо загальна протяжність судин в організмі становить 10000 км, то уражені куперозом капіляри, можна відміряти сантиметрами, а то і міліметрами.

Симптоми куперозу найчастіше проявляються на сухій шкірі, рідше – на жирній. З віком, ймовірність розвитку дефекту на обличчі підвищується. Купероз на обличчі причини може мати найрізноманітніші, найчастіше відзначають:

 • спадковість – якщо хтось із батьків хворів куперозом, то цілком ймовірно, що і дитина з ним зіткнеться. У спадщину передається не сама хвороба, а слабкість судинних стінок;
 • перепади температур – тривале перебування в гарячих та холодних приміщеннях, може спровокувати купероз. Судини розширюються, щоб поліпшити приплив крові, борючись з несприятливим фактором. При слабкій еластичності вони лопаються або, розширившись, не можуть повернутися до свого попереднього стану;
 • ультрафіолетове вплив – сонячне світло дуже погано позначається на людській шкірі. Тривале перебування на сонці або в солярії призводить до загального фотостаріння шкіри і до пошкодження судинних стінок;
 • алкоголь – під впливом спирту, судини розширюються, а зловживаючи алкогольними напоями, в судинах людини накопичується величезна кількість токсинів. Вони знижують функціональні можливості стінок посудини. Відповідно при найменшому провокуючому чиннику, з’явитися сітка на обличчі;
 • куріння – нікотин негативно позначається на стані шкіри, відповідно судинна сітка яскраво проявляється;
 • неправильний догляд за шкірою – косметичні засоби, що ви використовуєте, можуть мати абразивні або агресивні частки, що порушують цілісність шкіри і роблять її більш сприйнятливою до інших негативних факторів;
 • порушення роботи судин – під впливом певних негативних факторів в судинах можуть утворюватися атеросклеротичні накопичення, які призводять до закупорювання судин і порушують нормальне кровопостачання. Це може проявлятися підшкірними крововиливами та судинної сіткою;
 • неправильне харчування – організм отримує всі необхідні вітаміни і поживні речовини разом з їжею. Якщо ви харчуєтеся фаст фудами, не їсте овочів і фруктів, то може відзначатися нестача вітамінів певної групи. Особливо гостро організм і судини реагують на недолік вітаміну А і С. Дефіцит кремнію в організмі, може спровокувати підвищення ламкості судин;
 • прийом гормональних контрацептивів – лікарі відзначають, що судинна сітка може проявлятися при тривалому вживанні гормональних контрацептивів або при їх скасуванні. Це нестандартна реакція організму на гормональний дисбаланс.

 Потрібно відзначити, що купероз може бути не самостійним дефектом, а говорити про інші хвороби, тобто бути їх симптомом. Яскраво-червона судинна сітка на обличчі, може бути ознакою розацеа або серйозних патологій печінки.

Методика лікування

Як прибрати купероз на обличчі може розповісти тільки кваліфікований лікар. Терапія повинна бути комплексною, інакше результату не буде зовсім. Медикаментозну терапію необхідно комбінувати з корекцією раціону і способу життя.

В першу чергу, необхідно поповнити свій раціон вітаміновмісними продуктами або пропити курс вітамінів. Повноцінний сон – запорука здоров’я, спати необхідно не менше 8 годин. Стреси, часті недосипання порушують роботу серцево-судинної системи. Проявлятися дисфункція головного органу може саме в зниженні еластичності судин на обличчі.

Сьогодні лікування куперозу можна проводити також готовими препаратами, що пропонують численні косметичні компанії. Використовувати їх можна без рекомендації лікаря протягом тривалого часу, адже вони не викликають звикання. Як стверджують відгуки, вони допомагають усунути видимі вади на шкірі обличчя, але не попереджають появу нових, адже на причину появи куперозу не впливають. Підібрати дієвий препарат вам допоможе косметолог МЦ Репобона.

Косметичні процедури від купероза, ви також можете пройти в медичному центрі Репобона:

 • озонотеранпія;
 • мезотерапія.

Кожна з процедур має свої особливості і спосіб застосування. Дуже часто видаляють купероз озонотерапією. Процедура полягає у веденні під шкіру ін’єкцій, до складу яких входить озон. Він покращує цілісність судин, їх тонус і відновлює здатність до скорочення. Подібним ефектом володіє і мезотерапія. Вона теж полягає в проколюванні шкіри і відновленні нормального кровообігу за допомогою спеціальної сироватки, як правило, використовують гіалоурановую кислоту.

Підводячи підсумки, хотілося б сказати, що виникненням куперозу можна управляти самостійно, використовуючи м’які рушники при пошкодженнях шкіри, правильно вибираючи косметичні засоби, протираючи шкіру кубиками льоду час від часу, і використовуючи сонцезахисні креми при виході на вулицю в жарку пору року. Дотримуючись простих рекомендацій, можна зберегти бездоганний зовнішній вигляд шкіри, навіть в зрілому віці.