Про користь і цілющі властивості масажу, чув кожен із нас. В першу чергу, масаж – це вплив на тіло і психологічний стан людини через шкіру, завдяки чому можна покращити роботу внутрішніх органів, зміцнити суглоби, посприяти кращій циркуляції крові та лімфи, зробити шкіру еластичною.

 Зцілення руками - один з найдавніших народних способів лікування. Ще не знаючи сучасної апаратури і методів, людина навчилася зцілювати багато захворювань за допомогою власних рук. На сьогоднішній день існує безліч технік масажу та найбільшою популярність користується вісцелярний масаж, який ви можете випробувати на собі в МЦ Репобона .

Особливості вісцелярної методики

Мета вісцеральної терапії – поставити з допомогою тактильного методу впливу на тіло, органи на правильне місце. В основі вісцеральної терапії лежить принцип того, що положення органів в черевній порожнині змінюється в процесі дихання і природних рухів, що може призвести до певних патологій.

Масаж виконується тільки рухами рук. По суті, вісцеральний масаж є своєрідним коригуванням розташування органів у передній частині тулуба, при цьому він абсолютно не зачіпає м'язи спини.

Вісцеральний масаж викликає дивні відчуття: лікар за допомогою м'яких натискань ніби пересуває органи всередині вас. Це не боляче, хоча іноді є відчуття дискомфорту.

 За допомогою вісцелярної техніки масажу можна вилікувати:

·         порушення в роботі шлунково-кишкового тракту;

·         захворювання органів видільної системи;

·         порушення в роботі жіночих органів;

·         різні види гриж;

·         захворювання чоловічих статевих органів;

·         профілактика захворювань серцево-судинної системи;

·         механічні ушкодження м'яких тканин, хвороби суглобів.

Вісцелярний масаж - це лікувальна процедура тому обов’язково перед маніпуляцією виключити ряд протипоказань. Заборонено проводити вісцелярну терапію в період загострення інфекційних та вірусних захворювань, що супроводжуються високою температурою тіла та при наявності ран, які кровоточать в області живота. Серед інших протипоказів до проведення масажу можна відмітити:

·         онкологія у всіх формах;

·         ймовірність кровотечі з внутрішніх органів;

·         тромбоз;

·         психічні захворювання;

·         стан алкогольної або наркотичної інтоксикації.

Вісцеральна хіропрактика, що отримала в сучасному світі велику популярність, демонструє дивовижні лікувальні та оздоровчі результати.

Техніка масажу

Перед виконанням вісцерального масажу живота слід очистити шлунок, щоб виключити здуття і ущільнення. Останній прийом їжі повинен бути не раніше ніж за 2 години до початку сеансу.

Масаж починається з легеньких надавлювань, це допомагає підготувати внутрішні органи до основної взаємодії. Процес натискання починається від верхньої частини живота до його низу. Зачіпаються печінка і селезінка, далі відбувається вплив на шлунок і підшлункову залозу. Процес закінчується на сечостатевій системі людини.

В процесі сеансу пацієнт повинен налаштуватися, і навіть при неприємних відчуттях не повинен напружувати область живота, так як це ускладнює роботу масажисту.

Влив на кожен орган має свої особливості. Наприклад масаж шлунку починається від пупка, і з допомогою пальців просувається на рівні цієї області. Потім рухи масажиста опускаються до підшлункової залози, яка знаходиться на відстані 2 пальців від пупка. Далі опрацьовується верхня частина товстого кишечника, звідки починається надходження їжі. Масаж кишечника виконується в клубової області, де одна з головних кісток формує таз. Масаж сечостатевої системи проводиться не прямим натисканням на сечовий міхур, а безпосередньо під ним, і зачіпає лобкову кістку. Далі масажист просувається до нирок, найчастіше ця ділянка найболючіша (так кажуть пацієнти). В області нирок потрібно глибоке продавлювання. Якщо спостерігаються сильні болі, лікар на деякий час зупиняє процес масажу і переміщається в іншу область.

Після опрацювання всіх органів масаж закінчується легенькими дотиками  по колу всіх раніше пройдених органів. Заспокійливі прогладжування — завершальний етап вісцерального масажу.

Процедура триває приблизно 60 хвилин. Вісцелярний масаж часто використовують разом з іншими способами лікування, приміром, з баночними масажами, або з медовими. Якщо грамотно поєднувати прийоми технік, можна отримати потрібне лікування, оздоровчий ефект набагато швидше.

В МЦ Репобона до кожного хворого знаходять індивідуальний підхід. Кількість процедур залежить від проблеми, що вас турбує та загального стану вашого організму. В ідеалі лікарі призначають приблизно 10 масажів. Однак деяким хворим вистачить і однієї процедури. Якщо пацієнту призначається 2 і більше сеансів, тоді вони здійснюються так: з кожною наступною процедурою хворий орган продавлюється сильніше і сильніше. Організм адаптується до впливів, які йдуть ззовні і починає відновлювати життєво важливі процеси, що були порушені.