Бородавки являють собою невеликі нарости на шкірі, що створюють масу естетичних і фізіологічних незручностей. Одним з найбільш неприємних моментів є ситуація, коли бородавка відірвалася. Ми всі з дитинства знаємо, що бородавки відривати не можна, і намагаємося всіляко убезпечити місце її локалізації. Що буде якщо відірвати папілому, мало хто знає, тому відразу впадають в паніку і прощаються зі своїми домочадцями. Звичайно, в такі крайнощі впадати не варто, але це досить серйозна ситуація від вирішення якої, безпосередньо залежить ваше здоров'я.

Що трапиться, коли надірвати бородавку?

Утворення бородавок провокує папілома вірус, який живе в організмі 70% сучасних людей. Він налічує понад 100 видів серед них є штами, які викликають онкологічні захворювання. Сам вірус провокує перетворення тканин, іноді, якщо відвалилася папілома, нічого не відбувається, окрім кровотечі і різкого болю. Згодом місце, де вона росла, чорніє і утворюється шрам. Є ряд випадків, при яких місце відриву не заживає самостійно, і починається запальний процес. Він може супроводжуватися сильним болем і підвищенням температури. Якщо шкіра тривалий час червоного кольору і починає витікати рідина, ймовірно, ви занесли інфекцію в ранку.

Найнебезпечнішим вважається випадок, коли здерли бородавку, що викликана злоякісним штамом вірусу, тоді є ймовірність перетворення тканин на місці бородавки в ракову пухлину. Якщо відірвалася папілома в області шиї, грудей або під пахвами, то місце її локалізації може набрякати. Якщо жінка здерла бородавку, яка перебувала в інтимній зоні, то будуть відчуватися печіння, сильне свербіння, а також почнуться сукровичні виділення з неприємним запахом.

Для того щоб отримати неприємні наслідки не обов'язково відривати папілому, вона може травмуватися сама, іноді досить дрібної подряпини, опіку або розчісування. Рідина, що витікає з місця, де відривається бородавка є заразною і якщо вона потрапляє на прилеглі ділянки шкіри, можуть з'явитися нові папіломи.

Що робити, якщо бородавка відпала?

Якщо папілома ( бородавка) відпала сама або ви їй допомогли з необережності, від ваших подальших дій залежить розвиток ситуації.

Багато хто запитує, чи може надірвана папілома гоїтися самостійно, якщо ви по необережності її здерли. Відповідь на питання буде ствердна, але для цього, вам потрібно надати собі першу допомогу, як тільки виявите травму. Насамперед, якщо відірвалася бородавка, прикладіть до місця, що кровоточить тампон з вати або бита, попередньо змочений в перекись водню. Це дозволить не тільки знезаразити місце, де відпала бородавка, а й зупинить кров.

Щоб не поширювалася інфекція на здорові ділянки шкіри, а також щоб уникнути запалення, після перекисі місце, де здерли бородавку, обробляють спиртом або іншим антисептиком. Не варто використовувати зеленку і йод, так як вони будуть заважати спостерігати за станом невуса (бородавки). Щоб мінімізувати ризик потрапляння у відкриту ранку інфекції, місце відриву перев'язують бинтом. Є ряд спеціальних пластирів, які можна придбати в аптеці.

Дуже важливо якщо відірвали бородавку в повному обсязі, віднести її на аналіз в лабораторію, щоб виключити розвиток онкології.

Нарости на шкірі не рідкість у наш час, від них страждають безліч людей різного віку. Виходячи з масового поширення захворювання, лікарі пропонують усувати папіломи в медичних умовах. В МЦ Репобона лікарі грамотно обробляють місце відриву, а також, якщо буде потрібно, пропишуть комплекс препаратів для поліпшення імунітету. Якщо бородавка невеликих розмірів, кваліфіковані лікарі допоможуть її видалити.

Якщо має місце сильна кровотеча при відриві, не зволікайте ні дня, а відразу звертайтеся за кваліфікованою допомогою. Якщо була відірвана гемангіома - бородавка червоного або темного кольору, то кровотеча буде дуже сильною і зупинити її в домашніх умовах неможливо, є вірогідність летального результату.

Пам'ятайте, що нормою вважається, якщо надірвана бородавка змінила свій колір на чорний і засохла. Але як говорить статистика, зворотна сторона є і в цьому випадку. З ймовірністю у 98 % після самовільного засихання на тілі людини з'являться кілька нових папілом, якщо ви не надасте належної уваги зміцненню імунітету. Також важливо дотримуватися гігієни в місцях відриву бородавки, не мазати ранку косметичними засобами, тональним кремом і пудрою. Ні в якому разі, не відривайте засохлий шматок папіломи, вона повинна відвалитися сама.